Diyar Güldoğan
17. juni 2026.•Ažuriranje: 17. juni 2026.
WASHINGTON (AA) - Predsjednik Donald Trump izjavio je u srijedu da su Sjedinjene Američke Države uzele „mnogo“ iranskog novca i da će ga morati vratiti, javlja Anadolu.
„Uzeli smo mnogo njihovog novca i imamo njihov novac“, rekao je Trump na konferenciji za novinare u Francuskoj po završetku samita G7.
„To nije naš novac, to je njihov novac, a mi smo ga zamrznuli u određenom trenutku. Pretpostavljam da ćemo ga morati vratiti, znate, ako ga ne bismo vratili, niko više nikada ne bi investirao u dolar“, dodao je on.