спорт

Денеска и утре последните осминафинални натпревари во Лигата на шампиони

Денеска и утре последните осминафинални натпревари во Лигата на шампиони

- Натпреварите од осминафиналето на УЕФА Лигата на шампиони кои во март беа прекинати поради пандемијата на новиот тип коронавирус (Ковид-19), продолжуваат со средбите што ќе се играат денеска и утре

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
Луческу се откажа од одлуката да го напушти Динамо Киев
28.07.2020

Луческу се откажа од одлуката да го напушти Динамо Киев

Луческу вчера се заблагодари на Стручниот штаб за укажаната доверба, наведувајќи дека е невозможно да се работи во атмосфера...

Дејан Ловрен, новиот играч на руски Зенит
27.07.2020

Дејан Ловрен, новиот играч на руски Зенит

Клубот соопшти дека со 31-годишниот хрватски фудбалер е постигнат тригодишен договор

Медипол Башакшехир ја прослави освоената титула првак на Турција
26.07.2020

Медипол Башакшехир ја прослави освоената титула првак на Турција

Прославувањето е организирано со почитување на физичката дистанца меѓу навивачите на трибините на стадионот „Фатих Терим", во весела атмосфера проследена со песна

Фудбалска сезона 2020/21 во Премиер лигата започнува на 12 септември
24.07.2020

Фудбалска сезона 2020/21 во Премиер лигата започнува на 12 септември

Актуелната сезона во една од најатрактивните лиги во светот ќе заврши оваа недела, со два месеци задоцнување во однос на првобитниот план, кој го поремети пандемијата на Ковид-19.

УЕФА за два милиони евра ги редуцира европските приходи за Фенербахче
22.07.2020

УЕФА за два милиони евра ги редуцира европските приходи за Фенербахче

УЕФА наведува дека на Фенербахче ќе му одземе два милиони евра приходи од натпреварите на УЕФА во наредните две сезони (2020/21 и 2021/22)