Bota

SHBA raporton 698 vdekje të reja nga COVID-19

SHBA raporton 698 vdekje të reja nga COVID-19

Numri i rasteve të kofirmuara me koronavirus në SHBA është rritur në 3.357.206, me 63.674 raste të reja të zbuluara gjatë ditës së fundit

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Rusi, mbi 727 mijë raste me COVID-19
12.07.2020

Rusi, mbi 727 mijë raste me COVID-19

Me 130 vdekjet e reja të shënuara në 24 orët e fundit ka arritur në 11.335 numri i viktimave nga koronavirusi

Japoni, vendosen në karantinë dy baza amerikane në Okinawa
12.07.2020

Japoni, vendosen në karantinë dy baza amerikane në Okinawa

Pasi 61 punonjës të personelit në bazat amerikane rezultuan pozitivë në testin e COVID-19 janë mbyllur hyrjet dhe daljet në bazat Hansen dhe në stacionin ajror të këmbësorisë detare Futenma

Sulm me armë në SHBA, vriten 2 policë
12.07.2020

Sulm me armë në SHBA, vriten 2 policë

Drejtori i policisë në McAllen, Victor Rodriguez deklaroi se dy punonjësit e policisë u sulmuan me armë në një shtëpi ku ata shkuan pas një denoncimi të bërë

Ndihmat humanitare për Sirinë do të rifillojnë sërish nga pika kufitare Cilvegözü
12.07.2020

Ndihmat humanitare për Sirinë do të rifillojnë sërish nga pika kufitare Cilvegözü

KS-OKB pas përfundimit të afatit arriti të rinovojë në tentativën e pestë mekanizmin i cili që nga viti 2014 siguron hyrjen e ndihmave humanitare në Siri

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi
12.07.2020

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.071 vdekje, në Meksikë 539 dhe në Indi 551