Sport

Japoni, mundësi më i mirë Hakuho lë sumo-n

Japoni, mundësi më i mirë Hakuho lë sumo-n

"Yokozuna" Hakuho, 36-vjeç, me prejardhje mongole, ka 45 kampionate Grand Sumo me 1.187 fitore në karrierë dhe 1.093 fitore në ndeshjet profesionale

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Cristiano Ronaldo, futbollisti më i paguar i vitit
22.09.2021

Cristiano Ronaldo, futbollisti më i paguar i vitit

Në listën e përgatitur nga revista 'Forbes', 36-vjeçari Ronaldo është renditur si futbollisti më i paguar në vitin 2021 me një shumë prej 125 milionë dollarë

Eto'o kandidon për president të Federatës së Futbollit të Kamerunit
22.09.2021

Eto'o kandidon për president të Federatës së Futbollit të Kamerunit

"Jam i kënaqur dhe i nderuar të shpall kandidaturën time për president të Federatës së Futbollit të Kamerunit", shkroi Eto'o në llogarinë e tij në mediat sociale

Ylli argjentinas Luis Scola tërhiqet nga basketbolli
21.09.2021

Ylli argjentinas Luis Scola tërhiqet nga basketbolli

"Një karrierë e jashtëzakonshme që na bëri më të mirë dhe na mbushi me gëzim", tha Konfederata e Basketbollit të Argjentinë për Luis Scola

Stefan Kuntz emërohet trajner i kombëtares turke të futbollit
19.09.2021

Stefan Kuntz emërohet trajner i kombëtares turke të futbollit

58-vjeçari gjerman do të zëvendësojë Şenol Güneş-in, detyra e të cilit përfundoi me pëlqimin e ndërsjellë pas një sërë rezultatesh të dobëta që arritën kulmin në humbjen 6-1 të këtij muaji nga Holanda në kualifikueset e Kupës së Botës

Vdes në moshën 82-vjeçare golashënuesi i famshëm anglez Jimmy Greaves
19.09.2021

Vdes në moshën 82-vjeçare golashënuesi i famshëm anglez Jimmy Greaves

Greaves ishte golashënuesi më i mirë i Tottenham-it në histori, dhe anëtar i ekipit kombëtar të Anglisë, i cili fitoi titullin botëror në vitin 1966