BALLKANI

Situatë e qetë në Jarinjë, rruga mbetet e bllokuar nga protestuesit serbë

Situatë e qetë në Jarinjë, rruga mbetet e bllokuar nga protestuesit serbë

Kamionët dhe ekskavatorët ndodhen ende në rrugë duke bllokuar hyrjen për në pikën kufitare, kështu që qytetarëve u mbetet të kalojnë drejtë pikës kufitare vetëm në këmbë

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Maqedoni e Veriut, 326 raste dhe 17 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve
26.09.2021

Maqedoni e Veriut, 326 raste dhe 17 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i vdekjeve po ashtu ka shkuar në 6.594

Kosovë, 5 viktima dhe 77 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit
26.09.2021

Kosovë, 5 viktima dhe 77 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), vendi ka regjistruar 77 raste të reja me koronavirus, me çka numri i tyre ka shkuar në gjithsej 159.870

Vuçiq dhe Stoltenberg flasin për situatën në veri të Kosovës
26.09.2021

Vuçiq dhe Stoltenberg flasin për situatën në veri të Kosovës

Dy bashkëbiseduesit kanë rënë dakord të qëndrojnë në kontakt të vazhdueshëm "për shkak të nevojës për të ruajtur paqen dhe stabilitetin në gjithë rajonin"

Shqipëri, 10 të vdekur dhe qindra raste të reja me COVID-19
25.09.2021

Shqipëri, 10 të vdekur dhe qindra raste të reja me COVID-19

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 167.354, ndërsa numri i të vdekurve në 2.629, sipas të dhënëve nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Kosovë, 8 viktima dhe 88 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit
25.09.2021

Kosovë, 8 viktima dhe 88 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), vendi ka regjistruar 88 raste të reja me koronavirus, me çka numri i tyre ka shkuar në gjithsej 159.793